Testament - dziedziczenie

Jak szybko sprzedać mieszkanie ze spadku?

Mieszkanie to jeden z najczęstszych składników majątku, które są zapisywane w spadku. Nie zawsze jednak jest tak, że spadkobierca chce lub może zamieszkać w nabytej drogą spadku nieruchomości. Bywa czasem, że bardziej niż kolejne mieszkanie są mu potrzebne środki finansowe. Co wtedy? Jak najszybciej sprzedać mieszkanie ze spadku? Ile trzeba czekać na kupca i od czego to zależy? Czy gdy interesuje Cię szybka sprzedaż mieszkania ze spadku, będziesz musiał zapłacić od tej transakcji podatek dochodowy? Dowiedz się tego już dziś.

Jak szybko sprzedać mieszkanie ze spadku? Poznaj najlepszy sposób

Chcesz wiedzieć, jak szybko możesz sprzedać mieszkanie ze spadku? Będzie to zależne od kilku czynników:

– atrakcyjności mieszkania pod kątem lokalizacji, metrażu, układu
– stanu technicznego nieruchomości
– stanu prawnego mieszkania (tego, czy jesteś jedynym jego właścicielem, czy może masz po prostu udziały w nieruchomości)
– ceny, jaką zaproponujesz kupującym.

Gdy zatem Twoje mieszkanie ze spadku jest w dobrym stanie i znajduje się w topowej okolicy dużego miasta, prawdopodobnie uda Ci się je sprzedać relatywnie szybko, zwłaszcza gdy jesteś jego jedynym właścicielem. Sytuacja diametralnie się zmienia, gdy lokalizacja nie jest atrakcyjna lub stan techniczny pozostawia wiele do życzenia. Gdy do tego dochodzi jeszcze kwestia kilku właścicieli lokalu, na sprzedaż udziałów w nieruchomości możesz czekać całymi latami.

Niezależnie od tego, jak prezentuje się Twoja nieruchomość, najszybciej sprzedasz swój lokal przez profesjonalny skup mieszkań. Tego rodzaju firma jest wyspecjalizowana w skupowaniu nieruchomości o różnym stanie technicznym, w tym również takich z problemami.

Jak najszybciej sprzedać mieszkanie ze spadku przez skup mieszkań?

Gdy masz mieszkanie ze spadku i chcesz spieniężyć je jak najszybciej, zapraszamy Cię do kontaktu z naszą firmą. Mamy wieloletnie doświadczenie w przeprowadzaniu takich transakcji i zadbamy o to, by i ta sprzedaż została sfinalizowana błyskawicznie – a to dzięki naszej szybkiej wycenie, współpracy z notariuszem i znajomości procedur prawnych. Gotówkę za mieszkanie możesz otrzymać już w dniu podpisania umowy. Z nami szybka sprzedaż nieruchomości ze spadku to naprawdę nic trudnego. Nie wierzysz? Sprawdź nasz skup mieszkań już dziś.

Szybka sprzedaż mieszkania ze spadku – co z podatkiem dochodowym?

Nowy właściciel mieszkania, który nabył je drogą spadku, chce zwykle wiedzieć, czy musi zapłacić fiskusowi podatek dochodowy z tytułu pozyskania tej nieruchomości. Odpowiedź brzmi: to zależy. Przyjmuje się, że podatek dochodowy za mieszkanie ze spadku trzeba zapłacić wówczas, gdy nowy właściciel zdecyduje się na jego sprzedaż wcześniej niż po 5 latach od dnia wybudowania obiektu lub zakupu lokalu przez spadkodawcę. Zatem jeśli Twój spadkodawca mieszkał w tej nieruchomości przez np. 6 lat, nim dostałeś ją w spadku, nie zapłacisz podatku.

Jeśli natomiast spadkodawca kupił nieruchomość w ciągu 5 ostatnich lat, a Ty chcesz ją teraz sprzedać, podatek dochodowy będzie fiskusowi należny. Chyba że nabyte w wyniku sprzedaży mieszkania ze spadku środki planujesz w ciągu najbliższych 24 miesięcy wydatkować na zakup kolejnej nieruchomości, w której następnie zamieszkasz. Jeśli tak, daj o tym znać Urzędowi Skarbowemu, a zostaniesz zwolniony z płatności podatku dochodowego. Ale uwaga – miej na uwadze, że ten zakup będziesz musiał udokumentować i przedłożyć dowody nabycia nowej nieruchomości fiskusowi – w innym przypadku bądź pewien, że prędzej czy później Urząd Skarbowy przypomni sobie o Tobie i należnym podatku.

Nie czekaj na dobrego kupca miesiącami. Postaw na skup mieszkań

Zapraszamy Cię do kontaktu z nami celem zapoznania się z zasadami działania skupu. Dzięki temu dowiesz się, w jaki sposób pracujemy, jak dokonujemy wyceny nieruchomości oraz zupełnie bezpłatnie poznasz potencjalną wartość swojej nieruchomości. Jeśli masz pytania, wątpliwości lub przebywasz za granicą i chcesz, abyśmy przejęli wszystkie formalności związane z szybką sprzedażą Twojej nieruchomości ze spadku, napisz lub zadzwoń, a my z pewnością Ci pomożemy w zrealizowaniu Twoich planów.

Przewiń do góry