Twój Skup Mieszkań

Masz mieszkanie w województwie śląskim? Chcesz, aby ktoś przeprowadził Cię przez cały proces sprzedażowy? A może mieszkasz za granicą i potrzebujesz kogoś kto uporządkuje Twoje sprawy w Polsce? Dobrze trafiłeś! Nasz skup mieszkań za gotówkę to coś dla Ciebie!

Dlaczego My?

Zajmujemy się nieruchomościami ze wskazaniem na mieszkania, bo w tym czujemy się najlepiej.

Znamy proces transakcyjny między kupującym, a sprzedającym, potrafimy wycenić nieruchomość, posiadamy wiedzę w zakresie kosztów remontów budowlanych, komercjalizacji i zarządu takimi obiektami.
 
Skup mieszkań za gotówkę to nasza specjalność. Swoją wiedzę opieramy na doświadczeniu w sprzedaży wielu tego typu obiektów na terenie Śląska i nie tylko.

Współpraca w 3 prostych krokach

Pierwszy kontakt

Przesłanie do nas drogą mail-ową szczegółów dotyczących nieruchomości na sprzedaż: adres, stan prawny, metraż, piętro, kilka zdjęć, krótki opis.

Oferta

Wstępne rozpoznanie tematu.
Kontakt z naszej strony i omówienie oczekiwań klienta. Przedstawienie możliwości współpracy.

Rozpoczęcie działań

Praca całego zespołu na wspólny sukces i zadowolenie klienta.

O nas

Jesteśmy biurem nieruchomości, które od 2017 roku skupia swoje siły na pozyskiwaniu budynków do kupna/sprzedaży, komercjalizacji i zarządu z dużym naciskiem na skup mieszkań za gotówkę.

Zajmujemy się analizą rynku nieruchomości, podwyższaniem rentowności obiektów, analizą kosztów remontowych. Prowadzimy kompleksowy marketing sprzedażowy.  Współpracujemy również z klientami zagranicznymi i w ich imieniu sprzedajmy, kupujemy czy też przekształcamy obiekty, które powierzyli Nam pod opiekę. Wszystko powyższe może odbywać się bez udziału właściciela.

Poszukujemy następujących nieruchomości na sprzedaż:
– mieszkania
domy
– kamienice
– biurowce
– lokale użytkowe
– budynki wielorodzinne
– inne nieruchomości z możliwością współpracy inwestycyjnej na różnych polach takich jak np. budowa osiedli 
 
Budynki mogą być również:
– z problemami prawnymi
– w stanie do generalnego remontu
 
Zajmujemy się również przygotowywaniem analiz chłonności dla terenów inwestycyjnych.

Najczęściej zadawane pytania

Na proces sprzedaży budynku składa się parę elementów. Zaczynamy od spotkania z właścicielem/wizji lokalnej oraz uzgodnienia warunków sprzedaży. Następnie weryfikujemy dokumentacje pod kątem formalnym oraz zaczynamy oferować obiekt. Najbardziej czasochłonna  cześć sprzedaży stanowią prezentacje nieruchomości przed klientami oraz przygotowanie dokumentacji do sprzedaży przed notariuszem. Cały proces to średnio 2/3 miesiące od pierwszego spotkania.

Od lat współpracujemy z wykwalifikowną kadrą prawniczą, która jest do Państwa dyspozycji.Naszym partnerami są radcy prawni, adwokaci oraz notariusze z wieloletnim stażem pracy.

Prowizja negocjowana jest indywidualnie, w zależności od nakładu Naszej pracy oraz formy umowy współpracy. Zdecydowanie najtaniej traktujemy klientów decydujących się na umowę na wyłączność dającą większa swobodę w podejmowaniu decyzji o reklamie nieruchomości. Średnio prowizja to około 2-3% netto wartości sprzedaży nieruchomości.

Gwarantem bezpieczeństwa są przede wszystkim:
- wykwalifikowana kadra 
- doświadczenie na rynku sprzedaży obiektów
- klarowna umowa współpracy
- ubezpieczenie zawodowe osób podejmujących w Państwa imieniu działania

Priorytetem każdego sprzedającego mieszkanie jest szybkie otrzymanie gotówki za zrealizowaną transakcję. Zachodzi zatem pytanie, kiedy bank przelewa pieniądze sprzedającemu mieszkanie? Jeśli i Ty zastanawiasz się nad tym zagadnieniem, weź pod uwagę, że kwestia ta jest zależna od tego, w jaki sposób i komu sprzedajesz swoją nieruchomość. Inny będzie czas oczekiwania, gdy sprzedajesz mieszkanie samodzielnie, inny gdy robisz to przez agencję czy np. skup mieszkań. Jeśli kupujący nie korzysta z zewnętrznego finansowania, tylko kupuje Twoje mieszkanie za gotówkę, pieniądze zapewne otrzymasz niemal natychmiast. Gdy natomiast zakup jest finansowany z kredytu, czas ten może się wydłużyć w związku z oczekiwaniem na decyzję kredytową banku. Przeciętnie będzie to kilka dni roboczych, ale bywają sytuację, w których bank potrzebuje nieco więcej czasu na uruchomienie finansowania. Jeśli nie masz zdecydowanego kupca na swoje mieszkanie, a chcesz sprzedać nieruchomość szybko i za gotówkę, skup mieszkań będzie dla Ciebie najlepszą opcją.

Każdy właściciel nieruchomości chce, by sprzedaż jego mieszkania przebiegła bezproblemowo i nie generowała żadnych komplikacji czy sporów na tle prawnym. Jak bezpiecznie sprzedać mieszkanie i uniknąć nieporozumień? Jest kilka kluczy do sukcesu, jakim jest bezpieczna sprzedaż mieszkania. Po pierwsze, zadbaj o profesjonalnie sporządzoną umowę, która zabezpiecza Twoje interesy i dokładnie określa, do kiedy masz otrzymać pieniądze od nabywcy. Pomyśl też o umowie przedwstępnej i pobraniu zaliczki lub zadatku. Miej jednak świadomość, że zaliczka i zadatek to nie to samo. W przypadku niewywiązania się przez kupującego z transakcji, uiszczony przez niego zadatek przepada, podczas gdy zaliczka podlega zwrotowi. Jeśli interesuje Cię to, jak bezpiecznie sprzedać mieszkanie, postaw na transakcję przez skup mieszkań, który gwarantuje profesjonalizm, szybką wycenę i przygotowanie niezbędnych dokumentów, a wypłata gotówki następuje nierzadko tego samego dnia, w którym strony podpisały umowę. Polecamy Ci nasz skup mieszkań, który funkcjonuje na rynku od lat i ma znakomite rozeznanie w sektorze nieruchomości.

Stałeś się posiadaczem mieszkania na drodze spadku? Chcesz możliwie jak najszybciej spieniężyć nieruchomość, ponieważ nie zamierzasz w niej mieszkać ani jej wynajmować? Możliwości jest kilka, ale naszym zdaniem najprościej zrealizujesz sprzedaż poprzez skup mieszkań. Jeżeli zastanawiasz się, jak najszybciej sprzedać mieszkanie ze spadku, które jest w kiepskiej kondycji technicznej i wymaga kapitalnego remontu, najrozsądniej postąpisz, jeśli nawiążesz współpracę z profesjonalistą, który takie nieruchomości skupuje. Skup mieszkań zawsze stawia na szybką transakcję i, co najważniejsze, płaci gotówką. Nie musisz więc czekać na decyzję kredytową swojego kupującego albo na to, aż sprzeda on swoją nieruchomość, by pozyskać środki na zakup Twojej. Sprzedaj szybko i sprawnie mieszkanie ze spadku w każdym stanie technicznym, a także udziały w nieruchomości, jeśli takowe posiadasz, poprzez wyspecjalizowany skup nieruchomości. W ten sposób możesz uzyskać środki finansowe nawet w tym samym dniu, w którym zawarta zostanie transakcja.

Ciekawi Cię, jak szybko sprzedać mieszkanie do remontu? Masz co najmniej kilka możliwości. Możesz wystawić ofertę samodzielnie, decydując się na obniżenie ceny transakcyjnej, a także posiłkować się pomocą jednego lub kilku biur nieruchomości. Jeśli nie możesz czekać na sprzedaż mieszkania tygodniami czy miesiącami, a chcesz zamknąć temat w ciągu maksymalnie kilku dni, postaw na skup mieszkań. To firma wyspecjalizowana w skupowaniu lokali mieszkalnych wyłącznie za gotówkę – oferta jest zwykle kierowana do właścicieli mających mieszkanie w dowolnym stanie technicznym. Zatem jeśli Twoje mieszkanie nadaje się tylko do kapitalnego remontu, jest po powodzi lub pożarze, skup mieszkań to opcja dla Ciebie. Gdy potrzebny Ci dobry skup nieruchomości na Górnym Śląsku, koniecznie sprawdź naszą ofertę – gwarantujemy Ci błyskawiczną, bezpłatną wycenę i pełne bezpieczeństwo transakcji. Środki możesz otrzymać nawet tego samego dnia, w którym zawarta zostanie transakcja. To dopiero szybka sprzedaż mieszkania, nieprawdaż?

Wycena mieszkania na sprzedaż nie należy do najłatwiejszych czynności, zwłaszcza gdy nie masz doświadczenia w przeprowadzaniu takich szacunków. Sprzedaż mieszkania to na tyle ważna transakcja, że nie warto przy ustalaniu ceny bazować na nieprecyzyjnych danych. Jeśli więc chcesz zyskownie sprzedać swoją nieruchomość, postaw na pomoc profesjonalistów, takich jak np. rzeczoznawca majątkowy lub skup mieszkań. Za profesjonalny operat szacunkowy sporządzony przez rzeczoznawcę majątkowego będziesz musiał zapłacić od kilkuset do nawet kilku tys. zł, więc jeśli zależy Ci na jak najniższym koszcie usługi, skuś się na ofertę proponowaną przez nasz skup mieszkań, zwłaszcza gdy nie wiesz, jak wycenić mieszkanie na sprzedaż. Oferujemy Ci darmową wycenę, która do niczego Cię nie zobowiązuje, a pozwoli Ci poznać faktyczną wartość sprzedawanej nieruchomości i jej pełny potencjał. Wycena jest oparta o szereg miarodajnych i obiektywnych kryteriów, takich jak np. metraż, lokalizacja, stan techniczny czy dodatkowe udogodnienia.

 

Sprzedaż zadłużonego mieszkania nie jest łatwa, zwłaszcza gdy nie jest to wyjątkowa okazja na rynku, charakteryzująca się wybitnie dobrą lokalizacją. Jak sprzedać zadłużone mieszkanie, nie tracąc czasu na dziesiątki bezowocnych spotkań z potencjalnymi kupującymi? Czy szybka sprzedaż mieszkania z długami jest w ogóle możliwa? Okazuje się, że tak, pod warunkiem, że odwiedzisz dobry skup mieszkań. To najszybszy sposób na to, by pozbyć się mieszkania z długiem lub hipoteką. Skup mieszkań zapłaci Ci za Twój lokal uczciwą cenę – nierzadko w tym samym dniu, w którym dopełnisz formalności u notariusza, będziesz mógł cieszyć się gotówką pochodzącą ze sprzedaży nieruchomości. Skup mieszkań zapewnia Ci darmową wycenę, która jest oparta o obiektywne kryteria – firma tego rodzaju doskonale zna lokalny rynek, współpracuje też z rzeczoznawcami. Jeśli zatem wiesz, jak zadłużenie wpływa na sprzedaż mieszkania, i masz świadomość, że znalezienie kupca wśród osób prywatnych może być trudne, nawiązanie współpracy z profesjonalnym podmiotem to najlepsza decyzja.

Właściciele nieruchomości posiadający znaczne i niespłacane zadłużenia często zastanawiają się, czy komornik może zająć mieszkanie należące do dłużnika. Odpowiedź na to pytanie brzmi: tak, komornik może zająć taki lokal celem wyegzekwowania należności od dłużnika. Oczywiście tego rodzaju zajęcie komornicze nie następuje nagle – wpierw dłużnik otrzymuje wezwanie do zapłaty, na której uregulowanie ma 14 dni. Dopiero gdy dłużnik nie uczyni zadość wezwaniu komorniczemu, urzędnik państwowy przystępuje do czynności opisowych i szacunkowych, których następstwem jest wycena nieruchomości przez rzeczoznawcę. Kolejnym krokiem jest ustalenie daty licytacji komorniczej. Jak tego uniknąć? Jeśli masz dług i grozi Ci zlicytowanie mieszkania przez komornika, wyprzedź jego kroki i sprzedaj swój lokal szybko i bezproblemowo przez skup mieszkań. Nie pozwól, by Twoje mieszkanie zostało sprzedane na licytacji za ułamek wartości – weź sprawy w swoje ręce i pozbądź się długu, zyskując dostęp do natychmiastowej gotówki, która rozwiąże Twój problem.

Dłużnik, który nie reguluje swoich zobowiązań, może być narażony prędzej czy później na kontakt z komornikiem. Ten może na wniosek sądu zlicytować jego mieszkanie lub je przeszukać w celu odnalezienia ruchomości, które mogłyby zostać zlicytowane na poczet długu. Zatem odpowiedź na pytanie, czy komornik może przeszukać mieszkanie jest twierdząca.

Choć komornik ma prawo przeszukać mieszkanie, są pewne rodzaje wyposażenia, których nie wolno mu zająć. Zaliczają się do nich zwłaszcza elementy niezbędne do funkcjonowania w lokalu, takie jak podstawowe meble czy urządzenia sanitarne. Komornik nie może też zająć opału na zimę lub codziennych ubrań dłużnika. Niedopuszczalne jest również zajmowanie i licytacja przedmiotów niezbędnych do wykonywania przez dłużnika pracy zarobkowej. Ale uwaga – z tej kategorii wykluczone są pojazdy mechaniczne. Dłużnik musi więc liczyć się z tym, że komornik zainteresuje się jego autem, motocyklem czy ciągnikiem. Jak chronić się przed licytacją komorniczą? Jedną z możliwości jest sprzedaż nieruchomości poprzez skup mieszkań. Zainteresowanych zapraszamy do współpracy.

Sprzedaż mieszkania nie kończy się na podpisaniu umowy i aktu notarialnego. To rozbudowane przedsięwzięcie, które – jeśli jest przeprowadzane na własną rękę – wiąże się z licznymi formalnościami. Jak zatem wyglądają formalności po sprzedaży mieszkania? Co powinno nastąpić po podpisaniu aktu sprzedaży? Pierwsza sprawa to protokół zdawczo-odbiorczy, który określa w jakim stanie technicznym przekazywany jest lokal. Zwykle protokół zawiera też informację o odczytach liczników. W niektórych sytuacjach sprzedający musi też zapłacić podatek dochodowy, zatem warto sprawdzić, czy ten obowiązek go obejmuje. Osobna kwestia to hipoteka. Jeśli sprzedawane mieszkanie było obciążone hipoteką, będzie konieczne jej spłacenie, a następnie uzyskanie od banku listu mazalnego, upoważniającego do wykreślenia wpisu z księgi wieczystej. Jeśli chcesz maksymalnie uprościć procedurę sprzedaży swojej nieruchomości, zainteresuj się zawarciem transakcji poprzez skup mieszkań, który pomaga w dopełnieniu wszelkich formalności.

Co należy wiedzieć, decydując się na sprzedaż mieszkania własnościowego? Dokumenty, które są niezbędne w tej procedurze, to numer księgi wieczystej oraz zaświadczenie o tym, że w sprzedawanym lokalu nikt nie jest zameldowany. Potrzebne będą ponadto tytuł prawny do lokalu, a także zaświadczenie ze wspólnoty o braku zadłużenia czynszowego. Może się zdarzyć, że sprzedaż mieszkania własnościowego dotyczy nieruchomości obciążonej hipoteką. Co wtedy? Oczywiście priorytetem będzie uzyskanie tzw. promesy, w której bank gwarantuje, że w przypadku całkowitej spłaty kredytu wyda kredytobiorcy zgodę na wykreślenie hipoteki z księgi wieczystej. Tego rodzaju promesa ma ograniczoną ważność, bo wygasa po upływie 30 dni. Jeśli chcesz, aby sprzedaż Twojego mieszkania przebiegła jak najsprawniej i potrzebujesz kogoś, kto podpowie Ci, które dokumenty musisz zgromadzić, a nawet pomoże w ich skompletowaniu, postaw na skup mieszkań, gdzie uzyskasz fachową pomoc. To najprostszy sposób na sprzedaż mieszkania własnościowego z hipoteką i bez.

Masz inne pytania?

Czym jeszcze się zajmujemy

  • pomoc prawna
  • pomoc w uzyskaniu finansowania
  • pomoc w zakresie usług architektonicznych (projekty, analizy chłonności dla terenów inwestycyjnych, nadzór architektoniczny)
  • pomoc w zakresie uzyskania niezbędnych zgód/pozwoleń przed urzędami i instytucjami

Dzięki współpracy z Nami zyskasz wiedzę o realnej wartości nieruchomości, którą dysponujesz.

Sprzedaż mieszkania to niełatwe zadanie – zwłaszcza jeśli jesteś osobą bardzo zajętą, mieszkasz za granicą lub Twoje mieszkanie posiada pewne problemy prawne, które dla prywatnych nabywców stanowią spory problem. Jeśli zatem zależy Ci na przeprowadzeniu szybkiej transakcji i spieniężeniu posiadanej nieruchomości, profesjonalny skup mieszkań to dokładnie to, czego potrzebujesz.

Skup mieszkań za gotówkę – kupimy Twoje mieszkanie!

Czy wiesz, że od momentu wystawienia ogłoszenia o sprzedaży mieszkania do finalizacji transakcji może minąć wiele miesięcy? Jeśli nieruchomość nie jest absolutną perełką na mieszkaniowym rynku ani nie wystawiasz jej w cenie poniżej wartości, istnieje wysokie prawdopodobieństwo, że czeka Cię prawdziwa przeprawa i liczne bezowocne spotkania z potencjalnymi nabywcami, które w wielu przypadkach są po prostu frustrujące. To troszkę tak, jakby ktoś puszczał Ci kolejny raz od nowa dobrze znany i nielubiany film. Przychodzi zainteresowany klient – najczęściej małżeństwo – i rozpoczyna się doskonale już Ci znana wyliczanka: „okna i podłogi do wymiany, ta łazienka to też do kapitalnego remontu, okolica jakaś taka… no i wysoko, a w bloku brak windy… to co, może zejdziemy z tej ceny tak z 10%?”. Jeśli jedziesz kilkanaście, a nierzadko nawet kilkadziesiąt kilometrów, by po raz kolejny wziąć udział w tym rytuale, który niemal każdorazowo zachodzi pomiędzy sprzedającym a nabywcą, po jakimś czasie masz dość.

Marzy Ci się szybka sprzedaż mieszkania – postaw na skup mieszkań

Dobra wiadomość jest taka, że nie musisz brać udziału w tej żmudnej procedurze. Jesteśmy tu po to, by pomóc Ci pozbyć się Twojej nieruchomości – bez czynienia wymówek i kuriozalnych uwag. Profesjonalny skup mieszkań powstał po to, by osoby takie jak Ty mogły w szybki i komfortowy sposób uzyskać jak najlepszą stawkę za swoją nieruchomość – a to wszystko bez tracenia czasu na negocjacje z kolejnymi zainteresowanymi, wystawianie i odświeżanie ogłoszeń, szukanie notariusza… Proponujemy Ci skup mieszkań za gotówkę – odpada więc również oczekiwanie na decyzję banku w sprawie kredytowania, które jest kolejnym nieodzownym elementem podczas procesu sprzedaży na rynku prywatnym. Jeśli chcesz maksymalnie szybko i korzystnie sprzedać swoje mieszkanie – skontaktuj się z nami.

Skup mieszkań za gotówkę – dlaczego my?

Jesteśmy doświadczoną i wyspecjalizowaną firmą, dla której skup mieszkań to główna gałąź działalności. Współpracujemy z wykwalifikowanymi rzeczoznawcami majątkowymi i notariuszami, kancelariami prawnymi i architektami, dzięki czemu nie musisz się już martwić o formalności związane ze sprzedażą nieruchomości – nawet wówczas, gdy jej stan prawny jest zagmatwany, a sam lokal kwalifikuje się do remontu. Nasza usługa jest kompleksowa, a my sami mamy wiele lat doświadczenia w podwyższaniu rentowności lokali, marketingu sprzedażowym i komercjalizacji nieruchomości. Skup mieszkań za gotówkę to oferta przede wszystkim dla tych osób, które chcą ograniczyć swój udział w całym procesie do absolutnego minimum. To doskonała opcja dla właścicieli nieruchomości, którzy:

  • mieszkają za granicą lub w innej części Polski
  • nie mają czasu na oprowadzanie potencjalnych klientów po nieruchomości
  • posiadają do sprzedaży nieruchomość, którą trudno wycenić
  • są właścicielami mieszkania z problemami prawnymi

Nasza oferta to nie tylko mieszkania

Warto wspomnieć, że nasz skup nieruchomości dotyczy również domów, kamienic i biurowców, działek, jak też lokali użytkowych i innych obiektów. Jeśli posiadasz lokal lub budynek, którego sprzedaż chcesz jak najszybciej i najkorzystniej sfinalizować, zapraszamy Cię do skorzystania z naszej niezobowiązującej wyceny. Wywodzimy się z Katowic i okolic, a skup mieszkań w województwie śląskim to teren gdzie czujemy się na dziś najsilniejsi.

Nasz skup mieszkań za gotówkę pomógł już wielu osobom prywatnym i firmom w spieniężeniu nieruchomości. Jesteśmy firmą z bogatą bazą kontaktową, sprzedajemy nieruchomości zarówno klientom krajowym, jak i zagranicznym. Skorzystaj z naszego doświadczenia i sprzedaj swoje mieszkanie za gotówkę profesjonalistom.

Obsługiwane województwa:
Przewiń do góry