Skup nieruchomości z dożywociem

Jako doświadczona firma, dla której skup nieruchomości z lokatorami stanowi jedną z głównych gałęzi działalności, doskonale znamy realia tego rynku. 

Zostaw numer. Oddzwonimy!

Masz pytania?

Szybka sprzedaż nieruchomości z dożywociem wydaje się w obecnych realiach gospodarczo-ekonomicznych wręcz niemożliwa. A jednak jest jak najbardziej realna, gdy sprzedający zdecyduje się na współpracę ze skupem nieruchomości. To najprostszy sposób, by sprzedać mieszkanie lub dom z dożywociem – skup nieruchomości z problemami potrafi profesjonalnie wycenić wartość takiego lokalu, oferuje też szybką transakcję, dzięki której sprzedający zyskuje natychmiastową gotówkę i pozbywa się problemu w postaci mieszkania z dożywociem.

Dla właściciela mieszkania lub domu, który ma serdecznie dość uczestniczenia w absurdalnych negocjacjach z potencjalnymi nabywcami, oferującymi 1/10 ceny rynkowej, najrozsądniejszym wyjściem z kłopotliwej sytuacji jest właśnie skup Nieruchomości z lokatorami i mieszkania z dożywociem są szczególnie kłopotliwe w sprzedaży, ponieważ ich wartość transakcyjna jest ciężka do ustalenia, a samo czerpanie korzyści z nabycia nieruchomości – utrudnione. Skup nieruchomości z dożywociem współpracuje z prawnikami i notariuszami, dlatego zakup problematycznego lokalu nie stanowi dla niego wielkiej niewiadomej, jest po prostu kolejną transakcją jakich wiele.

Właściciel lokalu z dożywociem, który rozważa skup nieruchomości jako miejsce do szybkiej sprzedaży swojej własności, chce wiedzieć, jaką kwotę może uzyskać z tytułu takiej transakcji. Przeciętnie nieruchomość z dożywociem jest sprzedawana za kilkadziesiąt procent wartości rynkowej (liczonej dla lokalu nieobciążonego zobowiązaniem prawnym). Kwota do uzyskania będzie tym wyższa, im bardziej atrakcyjny jest lokal. Sprzedaż kawalerki z dożywociem z pewnością będzie trudniejsza niż sprzedaż domu w turystycznym kurorcie, który może zarabiać na siebie nawet wtedy, gdy jego część jest zajmowana przez dożywotnika.

Chcesz uzyskać niezobowiązującą wycenę swojego mieszkania lub domu z dożywociem? Napisz lub zadzwoń, a nasz doradca odpowie na Twoje pytania i zaproponuje cenę. Jeżeli masz inny problem ze swoją nieruchomością, koniecznie zobacz pozostałe nasze materiały w temacie sprzedaży lokali mieszkalnych – być może zainteresuje Cię to, jak funkcjonuje skup zadłużonych nieruchomości style=”font-style: normal;”> i na czym polega współpraca z nim.

Przewiń do góry