Skup nieruchomości komercyjnych

Jako doświadczona firma, dla której nieruchomości komercyjne stanowią jedną z głównych gałęzi działalności, doskonale znamy realia tego rynku. 

Zostaw numer. Oddzwonimy!

Masz pytania?

Po 11 podwyżkach stóp procentowych, których cykl zaczął się rok temu, zdolność kredytowa Polaków drastycznie się zmniejszyła. We wrześniu zainteresowanie kredytem mieszkaniowym było o ok. 70% niższe niż rok wcześniej. Osoby, które chciałyby kupić mieszkanie, nie mają często na nie pieniędzy. Najmniej ucierpiał rynek mieszkań luksusowych, co jest logiczne – takie nieruchomości zwykle są kupowane za gotówkę, a ewentualny kredyt nie jest problematyczny w spłacie dla dobrze sytuowanego inwestora. 

Najtrudniej wygląda sytuacja na rynku tanich mieszkań – są to głównie lokale o niedużej powierzchni, zlokalizowane w mniej atrakcyjnych częściach miasta. Szybki skup mieszkań to dla posiadaczy takich nieruchomości często jedyne rozwiązanie, jeśli chcą natychmiast uwolnić się od swojego kredytu.

Czy skup zadłużonych mieszkań jest zainteresowany tylko lokalami w miastach? Zdecydowanie nie. Z oferty mogą skorzystać również osoby, które są posiadaczami nieruchomości z hipoteką poza największymi ośrodkami miejskimi. Co ciekawe, skup nieruchomości jest dobrą opcją nie tylko dla osób prywatnych, ale również przedsiębiorców i właścicieli, którzy nabyli nieruchomość w celach inwestycyjnych. Ta grupa jest w szczególnie trudnej sytuacji, bo nie może skorzystać z wakacji kredytowych. 

Osoba, która kupiła obiekt turystyczny na kredyt, a dziś nie jest w stanie spłacać swojego zobowiązania, może sprzedać nieruchomość, korzystając z oferty, jaką proponuje skup hoteli i pensjonatów. Duży obiekt jest często problematyczny w sprzedaży, zwłaszcza w dobie wysokich kosztów kredytu. Profesjonalny skup nieruchomości z hipoteką wychodzi jednak naprzeciw potrzebom kredytobiorców i umożliwia im ekspresowe uwolnienie się od rosnących rat kapitałowo-odsetkowych.

Zostaw numer. Oddzwonimy!

Przewiń do góry