Skup nieruchomości komercyjnych
Jako doświadczona firma, dla której nieruchomości komercyjne stanowią jedną z głównych gałęzi działalności, doskonale znamy realia tego rynku.
Sprzedaż nieruchomości z hipoteką - jak wygląda?
Rośnie liczba niespłacanych kredytów – należy się spodziewać, że wakacje kredytowe nie rozwiążą wszystkich problemów, bowiem są tylko chwilową korzyścią, a wszystko wskazuje na to, że wysokie stopy procentowe zagoszczą w Polsce na dłużej.
Setki osób szukają więc odpowiedzi na pytanie: czy można sprzedać nieruchomości z hipoteką? Odpowiedź jest pozytywna – można, jak najbardziej. Problem tylko w tym, że mało kto chce je kupić. Jak pozbyć się domu lub mieszkania z hipoteką?
Sprzedaż mieszkania z hipoteką – jak to zrobić?
Jeżeli na mieszkaniu ciąży hipoteka, jego sprzedaż jest nieco bardziej skomplikowana niż normalnie. Wpierw sprzedający powinien skontaktować się ze swoim bankiem, czyli wierzycielem hipotecznym, aby poinformować go o decyzji o sprzedaży, pobrać zaświadczenie o kwocie pozostałej do spłaty, a także dowiedzieć się, czy za wcześniejszą spłatę kredytodawca będzie chciał pobrać jakąś opłatę. Ta kwestia jest regulowana przez przepisy prawne, więc bank nie ma tu pełnej dowolności – warto zdawać sobie z tego sprawę.
Niezbędne jest też wystąpienie o promesę, która zabezpieczy interesy kupującego – chodzi o to, aby bank zobowiązał się do wyrażenia zgody na wykreślenie hipoteki z księgi wieczystej, gdy kredyt zostanie spłacony.
Osoba wystawiająca mieszkanie z hipoteką na sprzedaż szybko przekonuje się, że potencjalni kupujący dość podejrzliwie patrzą na takie oferty i doszukują się w nich dodatkowych kruczków. Co zrobić, gdy czas nagli, raty są coraz wyższe, a bank upomina się o spłatę? Najszybszym i najlepszym rozwiązaniem w takiej sytuacji będzie skup nieruchomości z hipoteką.
Czym jest skup nieruchomości? To podmiot wyspecjalizowany ściśle w nabywaniu nieruchomości różnego rodzaju, w tym mieszkalnych i komercyjnych. Taka firma skupuje lokale i grunty za gotówkę, a wycena jest oparta o rzetelne kryteria dyktowane przez rynek.
Masz pytania?
Skup nieruchomości z hipoteką – dlaczego warto?
Po 11 podwyżkach stóp procentowych, których cykl zaczął się rok temu, zdolność kredytowa Polaków drastycznie się zmniejszyła. We wrześniu zainteresowanie kredytem mieszkaniowym było o ok. 70% niższe niż rok wcześniej. Osoby, które chciałyby kupić mieszkanie, nie mają często na nie pieniędzy. Najmniej ucierpiał rynek mieszkań luksusowych, co jest logiczne – takie nieruchomości zwykle są kupowane za gotówkę, a ewentualny kredyt nie jest problematyczny w spłacie dla dobrze sytuowanego inwestora.
Najtrudniej wygląda sytuacja na rynku tanich mieszkań – są to głównie lokale o niedużej powierzchni, zlokalizowane w mniej atrakcyjnych częściach miasta. Szybki skup mieszkań to dla posiadaczy takich nieruchomości często jedyne rozwiązanie, jeśli chcą natychmiast uwolnić się od swojego kredytu.
Czy skup zadłużonych mieszkań jest zainteresowany tylko lokalami w miastach? Zdecydowanie nie. Z oferty mogą skorzystać również osoby, które są posiadaczami nieruchomości z hipoteką poza największymi ośrodkami miejskimi. Co ciekawe, skup nieruchomości jest dobrą opcją nie tylko dla osób prywatnych, ale również przedsiębiorców i właścicieli, którzy nabyli nieruchomość w celach inwestycyjnych. Ta grupa jest w szczególnie trudnej sytuacji, bo nie może skorzystać z wakacji kredytowych.
Osoba, która kupiła obiekt turystyczny na kredyt, a dziś nie jest w stanie spłacać swojego zobowiązania, może sprzedać nieruchomość, korzystając z oferty, jaką proponuje skup hoteli i pensjonatów. Duży obiekt jest często problematyczny w sprzedaży, zwłaszcza w dobie wysokich kosztów kredytu. Profesjonalny skup nieruchomości z hipoteką wychodzi jednak naprzeciw potrzebom kredytobiorców i umożliwia im ekspresowe uwolnienie się od rosnących rat kapitałowo-odsetkowych.