Skup udziałów w nieruchomości

Jako doświadczona firma, dla której skup udziałów w nieruchomości stanowi jedną z głównych gałęzi działalności, doskonale znamy realia tego rynku. 

Zostaw numer. Oddzwonimy!

Masz pytania?

Jeśli zastanawiasz się, czy masz prawo do odsprzedania swoich udziałów w nieruchomości nawet wtedy, gdy współwłaściciele nie wyrażają na to zgody, odpowiadamy: to zależy od kilku kwestii. Przede wszystkim od tego, czy Twój udział w nieruchomości jest procentowy, czy jest to tzw. współwłasność łączna. W pierwszym przypadku możesz sprzedać swoje udziały w nieruchomości bez zgody pozostałych współwłaścicieli, w drugim niestety nie jest to możliwe.

W niektórych przypadkach obowiązuje prawo pierwokupu przysługujące pozostałym współwłaścicielom nieruchomości. Taka sytuacja ma miejsce, gdy współwłasność dotyczy działki rolnej lub mieszkania spółdzielczego. W pozostałych przypadkach możesz jako współwłaściciel sprzedać swoje udziały w nieruchomości dowolnej osobie. Problem tylko w tym, jak znaleźć chętnego na taki zakup? Gdy zależy Ci na szybkiej i zyskownej sprzedaży, postaw na skup udziałów w nieruchomości, dzięki któremu transakcja odbędzie się najszybciej, jak to możliwe, a Ty już wkrótce będziesz mógł cieszyć się dodatkowymi pieniędzmi.

Jest wiele powodów, dla których warto pozbyć się udziałów w nieruchomości, z której się nie korzysta, ani nie ma wobec niej żadnych planów. Po pierwsze, udział procentowy w nieruchomości wspólnej wiąże się z ponoszeniem różnych kosztów związanych ze współwłasnością – takich jak np. koszty eksploatacyjne, czy podatki. Po drugie, na tle współwłasności dość często dochodzi do konfliktów rodzinnych, co generuje niepotrzebny stres i nerwy. Dla wielu osób współwłasność nie wiąże się tak naprawdę z zaletami, za to generuje trudności – jeśli tak wygląda także Twoja sytuacja, możesz zdecydować się na sprzedaż udziałów w nieruchomości poprzez wyspecjalizowaną firmę, taką jak nasza. Skup udziałów w nieruchomości pozwoli Ci uzyskać uczciwą cenę za swoje udziały i zapewnia szybką finalizację transakcji. Jeśli chcesz poznać więcej szczegółów, dowiedzieć się, jak przebiega taka transakcja i – co najważniejsze – poznać wycenę swoich udziałów – skontaktuj się z naszą firmą, a dołożymy starań, abyś już niedługo mógł spieniężyć swoją współwłasność.

Zostaw numer. Oddzwonimy!

Przewiń do góry