Sprzedaż nieruchomości po rozwodzie

Jako doświadczona firma, dla której nieruchomości komercyjne stanowią jedną z głównych gałęzi działalności, doskonale znamy realia tego rynku. 

Zostaw numer. Oddzwonimy!

Masz pytania?

Jeżeli małżonkowie mający wspólnotę majątkową i będący w trakcie procedury rozwodowej są w stanie współpracować ze sobą, mieszkanie lub dom mogą zostać sprzedane na długo, nim zapadnie wyrok sądu w ich sprawie. W takim przypadku obie strony przystępują do umowy kupna-sprzedaży i dzielą uzyskane środki wg ustaleń. Problem pojawia się, gdy tylko jedna strona chce sprzedać nieruchomość, podczas gdy druga absolutnie nie jest tym zainteresowana. Wówczas wpierw trzeba wyjaśnić ten spór, a dopiero później przystępować do ewentualnej transakcji.

Zachodzi jednak pytanie, czy można sprzedać współwłasność bez zgody współmałżonka. Teoretycznie jest to możliwe, ale tylko po prawomocnym uzyskaniu rozwodu. Aby móc sprzedać udziały w nieruchomości po rozwodzie, konieczne jest dokonanie wpisu o współwłasności w księdze wieczystej, który umożliwi pozbycie się swojej części prawa do lokalu. 

Skup udziałów w nieruchomości będzie w tym przypadku jednym z nielicznych podmiotów, jakie mogą być zainteresowane taką transakcją. Chcesz wiedzieć więcej o tym, jak sprzedać udziały w nieruchomości skupowi mieszkań? Skontaktuj się z nami, a odpowiemy na wszelkie Twoje pytania dotyczące tej kwestii.

Jedną z zalet, jakie posiada nasz skup nieruchomości komercyjnych, jest możliwość szybkiej i profesjonalnej wyceny – w wielu przypadkach jesteśmy w stanie podać Ci widełki cenowe po kontakcie telefonicznym lub mailowym i otrzymaniu najważniejszych parametrów na temat sprzedawanej nieruchomości. To doskonała opcja, jeśli przebywasz z dala od obiektu sprzedaży, a chciałbyś przekonać się po prostu, czy nasza propozycja wyda Ci się interesująca. Zadzwoń lub napisz i przedstaw swoje oczekiwania, a my powiemy Ci, co możemy dla Ciebie zrobić.

Zostaw numer. Oddzwonimy!

Przewiń do góry