Sprzedaż nieruchomości po rozwodzie
Jako doświadczona firma, dla której nieruchomości komercyjne stanowią jedną z głównych gałęzi działalności, doskonale znamy realia tego rynku.
Rozwód a sprzedaż mieszkania - jak do tego podejść?
Rozwód nigdy nie jest łatwym doświadczeniem – towarzyszy mu masa emocji, uporządkowanie wspólnych spraw, a także nieuchronny podział majątku. Małżonkowie w trakcie rozwodu mogą chcieć szybko załatwić swój spór nie tylko na gruncie sądowym, ale również prywatnym, pozbywając się czym prędzej wspólnej własności, by dokonać podziału otrzymanych ze sprzedaży środków.
Z wielu powodów to właśnie skup nieruchomości po rozwodzie będzie dobrym miejscem dla par w trakcie separacji, które toczą ze sobą spór sądowy lub którym udało się już prawnie rozejść.
Dlaczego skup nieruchomości po rozwodzie to dobry wybór?
Byli małżonkowie, którzy są współwłaścicielami mieszkania lub domu, mogą pragnąć sprzedać tę nieruchomość, by podzielić się uzyskanymi środkami i rozejść w zgodzie. Dotyczy to zwłaszcza sytuacji, gdy wspólny dom jest zbyt duży, by jedna ze stron była w stanie go samodzielnie utrzymać lub gdy nieruchomość kupiona została na kredyt, a zdolność kredytowa każdej ze stron w pojedynkę jest zbyt niska, by było możliwe przeniesienie praw i obowiązków wynikających z umowy na jednego z byłych współmałżonków.
Wówczas sprzedaż nieruchomości może okazać się najlepszym rozwiązaniem, a szybki skup mieszkań jest naturalnym wyborem.
Skup nieruchomości z hipoteką to firma, która nie tylko pomoże przejść przez procedurę sprzedaży przy zachowaniu minimum formalności, ale również płaci gotówką, więc transakcję można zamknąć nierzadko w zaledwie kilka dni od zgłoszenia się właścicieli do skupu.
Wyceny lokalu skup nieruchomości dokonuje we współpracy z profesjonalnym rzeczoznawcą majątkowym, który zna lokalny rynek i w odniesieniu do niego określa wartość przedmiotu sprzedaży. Skup zadłużonych mieszkań będzie też doskonałym wyborem dla tych osób, które przestały spłacać swój kredyt (np. w wyniku podniesienia oprocentowania) i szukają sposobu, by zdążyć sprzedać nieruchomość, nim bank wypowie umowę kredytu i złoży przeciwko kredytobiorcom pozew.
Masz pytania?
Co, jeśli jeden z małżonków nie zgadza się na sprzedaż?
Jeżeli małżonkowie mający wspólnotę majątkową i będący w trakcie procedury rozwodowej są w stanie współpracować ze sobą, mieszkanie lub dom mogą zostać sprzedane na długo, nim zapadnie wyrok sądu w ich sprawie. W takim przypadku obie strony przystępują do umowy kupna-sprzedaży i dzielą uzyskane środki wg ustaleń. Problem pojawia się, gdy tylko jedna strona chce sprzedać nieruchomość, podczas gdy druga absolutnie nie jest tym zainteresowana. Wówczas wpierw trzeba wyjaśnić ten spór, a dopiero później przystępować do ewentualnej transakcji.
Zachodzi jednak pytanie, czy można sprzedać współwłasność bez zgody współmałżonka. Teoretycznie jest to możliwe, ale tylko po prawomocnym uzyskaniu rozwodu. Aby móc sprzedać udziały w nieruchomości po rozwodzie, konieczne jest dokonanie wpisu o współwłasności w księdze wieczystej, który umożliwi pozbycie się swojej części prawa do lokalu.
Skup udziałów w nieruchomości będzie w tym przypadku jednym z nielicznych podmiotów, jakie mogą być zainteresowane taką transakcją. Chcesz wiedzieć więcej o tym, jak sprzedać udziały w nieruchomości skupowi mieszkań? Skontaktuj się z nami, a odpowiemy na wszelkie Twoje pytania dotyczące tej kwestii.
Skup nieruchomości komercyjnych – nawiąż z nami współpracę i przekonaj się, że warto
Jedną z zalet, jakie posiada nasz skup nieruchomości komercyjnych, jest możliwość szybkiej i profesjonalnej wyceny – w wielu przypadkach jesteśmy w stanie podać Ci widełki cenowe po kontakcie telefonicznym lub mailowym i otrzymaniu najważniejszych parametrów na temat sprzedawanej nieruchomości. To doskonała opcja, jeśli przebywasz z dala od obiektu sprzedaży, a chciałbyś przekonać się po prostu, czy nasza propozycja wyda Ci się interesująca. Zadzwoń lub napisz i przedstaw swoje oczekiwania, a my powiemy Ci, co możemy dla Ciebie zrobić.