Szybka sprzedaż mieszkania do remontu – czy jest możliwa?

Potrzebujesz pilnie sprzedać swoją nieruchomość i nie wiesz, jak się za to zabrać? Przeczytaj niniejszy artykuł, z którego dowiesz się, jak szybko sprzedać mieszkanie do remontu, nawet wtedy, gdy jego stan techniczny wymaga znacznych nakładów finansowych, a nie tylko kosmetycznych poprawek. Z nami sprzedasz swoje mieszkanie już nie w miesiące czy tygodnie, ale w dni! I to bez odbierania tuzinów połączeń telefonicznych i licytowania się z potencjalnymi kupującymi. Sprzedaj szybko i bezstresowo swoje mieszkanie i ciesz się gotówką na dowolny cel.

Jak szybko sprzedać mieszkanie do remontu?

Posiadaczem lokalu do kapitalnego remontu można stać się na wiele sposobów, np. w drodze spadku. Nie zawsze nowy właściciel chce zatrzymać ów lokal – zwłaszcza gdy ma już swoje mieszkanie i nie planuje zarabiać na wynajmie, nie chce też inwestować swoich oszczędności w kosztowny i stresujący remont. Wówczas szybka sprzedaż mieszkania jest najsensowniejszym rozwiązaniem.

Cóż, łatwo powiedzieć, trudniej zrobić. Jak szybko sprzedać mieszkanie do remontu, gdy na rynku wyraźnie widoczne jest spowolnienie, a zwykły Kowalski 3 razy zastanowi się, nim weźmie kredyt przy RRSO na poziomie 10 proc.? Proponujemy Ci rozwiązanie Twojego problemu: jest nim skup mieszkań, czyli profesjonalny podmiot, w którego obszarze zainteresowań są lokale mieszkalne w każdym stanie technicznym. W ten sposób tysiące osób rocznie pozbywają się kłopotliwych nieruchomości bez nadmiernego angażowania czasu i środków w całą procedurę.

Dlaczego warto szybko sprzedać nieruchomość przez skup mieszkań?

Odpowiedź na powyższe pytanie jest niejako zawarta w jego treści: sprzedaż mieszkania przez skup nieruchomości jest szybka. Ale to niejedyna zaleta. Skup mieszkań zawiera transakcję w oparciu o gotówkę, którą dostajesz niemal natychmiast po podpisaniu umowy. Dla profesjonalnego nabywcy zły stan techniczny Twojego mieszkania nie stanowi żadnego problemu. Oczywiście uwzględni tę kwestię przy wycenie, jednak potrzeba przeprowadzenia kapitalnego remontu w lokalu, np. po pożarze, powodzi czy w wyniku dewastacji ze strony lokatorów, nie będzie przyczyną rezygnacji z oferty.

To inaczej niż w przypadku prywatnych kupujących, których kiepski stan techniczny mieszkania może skutecznie odstraszyć. Wielu potencjalnych nabywców obawia się, że lokal do remontu to studnia bez dna i po rozpoczęciu prac okaże się, że nakłady niezbędne do doprowadzenia mieszkania do porządku okażą się znacznie większe. Dlatego jeśli nie chcesz prowadzić negocjacji z kilkudziesięcioma zainteresowanymi, i to w dodatku bez rezultatu, skup mieszkań do remontu to zdecydowanie opcja dla Ciebie.

Jak przebiega szybka sprzedaż mieszkania przez skup nieruchomości?

Jak szybko sprzedać mieszkanie do remontu przez skup nieruchomości? To bardzo proste, można opisać procedurę w kilku krokach:

– zgłaszasz się do skupu mailowo, telefonicznie lub osobiście i przedstawiasz szczegóły związane z Twoim lokalem
– wstępną wycenę możesz uzyskać na podstawie zdjęć i danych technicznych, ale szczegółowa będzie wymagała zwykle osobistej wizyty w lokalu
– skup mieszkań wykonuje dla Ciebie bezpłatną wycenę błyskawicznie, dzięki wieloletniemu doświadczeniu i znakomitemu rozeznaniu w lokalnym rynku
– po akceptacji zostaje sporządzona umowa, podpisanie aktu notarialnego odbywa się w obecności notariusza
– po dopełnieniu formalności możesz otrzymać gotówkę nawet tego samego dnia.

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania związane z tym, jak pracuje skup mieszkań bądź przebywasz aktualnie za granicą i potrzebujesz pośrednictwa w sprzedaży mieszkania, skorzystaj z formularza kontaktowego i opisz nam swoją sytuację. Na bazie przekazanych przez Ciebie informacji doradzimy Ci optymalne rozwiązanie. Szybka sprzedaż mieszkania nie wymaga Twojego osobistego stawiennictwa, jeśli podpiszesz pełnomocnictwo i upoważnisz skup mieszkań do przeprowadzenia transakcji w Twoim imieniu. Aby to zrobić, nie musisz wracać do Polski czy ponosić dużych wydatków. Po więcej szczegółów zapraszamy do kontaktu.

Przewiń do góry